Цьогоріч в області спостерігають нашестя мишей ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 30.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: Цьогоріч в області спостерігають нашестя мишей

2019-10-30t1Кременчуг Today: Цьогоріч в області спостерігають нашестя мишей

На Полтавщині цьогоріч спостерігають сприятливі умови для розвитку та розмноження мишоподібних гризунів.  Тепла та помірно-волога погода,  достатня кормова база стимулюють активне розмноження мишоподібних гризунів. Збір врожаю кукурудзи, сої, соняшнику змусив шкідників поступово мігрувати на розміщені поряд посіви озимих культур. В північних районах Полтавської області виявлено заселення та живлення мишоподібних гризунів  за чисельності 1 колонія/га.

Разом з цим, на багаторічних травах живлення шкідників триває за чисельності 2 – 3 жилі колонії/га з 3-4 жилими норами. На неорних землях – 3 – 5 жилі колонії.

Серед мишоподібних гризунів найбільш поширеними та шкідливими у посівах сільськогосподарських культур є полівка звичайна. Зустрічаються також миші: хатня та польова. Ці шкідники харчуються понад 200 видами рослин та характеризуються дуже високою плодючістю. Протягом року самки дають від 3 – 4 до 7 і більше приплодів по 3–8 і більше малят у кожному.

За добу вони можуть з’їсти таку кількість корму, що становить 25–40% їхньої маси, а молоді особини ще більше. За наявності 5-6 колоній на 1 га і неправильному або несвоєчасному захисті посівів втрати врожаю зернових можуть становити 35-40%. Харчуючись сходами озимих, гризуни утворюють у посівах «прогалини». В роки ж масового розмноження іноді виникає потреба в пересіві пошкоджених масивів.

Мишоподібні шкідники не лише завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву, а є також переносниками багатьох хвороб, небезпечних для людей та свійських тварин – лептоспірозу, псевдотуберкульозу, туляремії та ін.

З настанням холодного періоду гризуни шукають теплих та затишних місць зимівлі, облюбовуючи людські будівлі, овочесховища та скирти соломи й сіна, де протягом осінньо-зимового періоду можуть інтенсивно розмножуватись. Значна частина їх залишається на полі, продовжуюючи харчуватися узимку під снігом сходами озимих зернових. З огляду на характер розмноження і шкідливість гризунів, восени слід постійно проводити обстеження з метою визначення початку заселення посівів та контролю розвитку шкідників, – повідомляють у держпродсповслужбі. 


Источник: kremen.today