Дніпровські шлюзи на межі катастрофи, – висновки аудиту USAСЕ

2020-08-16DiduhКременчуг Today: Дніпровські шлюзи на межі катастрофи, – висновки аудиту USAСЕ

Прорив дамби, величезні території під водою, південь України змито з обличчя Землі – сюжет голлівудського фільму-катастрофи чи наше найближче майбутнє? Ще ніколи в антикорупційних розслідуваннях «СтопКору» не йшлося про настільки масштабну загрозу. 

Як зазначає експерт із питань внутрішніх водних шляхів Євген Бачев, свого часу шлюзи на Дніпрі будували ще й із оборонною метою. І нині ця трагедія може повторитися. Адже більшість дніпровських дамб не те що в поганому, а у катастрофічному стані. Такі висновки американських інженерів, що інспектували шлюзи головної водної артерії України.

«Це була наша ініціатива. Ми залучили до повного аудиту стану гідротехнічних споруд на Дніпрі USAСЕ, і вони власним коштом провели перевірку й надали нам достатньо ґрунтовний звіт. Це, мабуть, перший аудит за десятки років», – згадує ексміністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Американці надали доповідь на 175 сторінок. І зміст її невтішний: державі необхідно терміново кинути всі ресурси на укріплення дамб. Інакше катастрофи не уникнути.

Кременчуг Today: Дніпровські шлюзи на межі катастрофи, – висновки аудиту USAСЕ

За висновком американських інженерів, окремі компоненти системи шлюзу Кременчуцької ГЕС являють середній ризик відмови шлюзу, що мже призвести до зупинки судноплавства.

Кременчуг Тудей: Дніпровські шлюзи на межі катастрофи, – висновки аудиту USAСЕ

➤ Новости Кременчуга от 16.08.2020 на сайте WebKremenchug.com.ua


Источник: kremen.today

Новости Кременчуга