Майже дві тисячі людей на Полтавщині постраждали від укусів тварин ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 21.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: Майже дві тисячі людей на Полтавщині постраждали від укусів тварин

2019-10-21t1Кременчуг Today: Майже дві тисячі людей на Полтавщині постраждали від укусів тварин

З початку року, за даними Полтавського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, від укусів тварин постраждала 1951 людина, зокрема, 624 дитини.

Основна причина укусів – недотримання правил утримання домашніх тварин та велика кількість безпритульних тварин у містах і селах. Із початку року з хворими на сказ домашніми тваринами контактували 15 людей, з дикими хворими тваринами – 5. Всіх людей пролікували.

Складність епізоотичної ситуації в нашому регіоні полягає в тому, що в сусідніх областях щороку захворюваність на сказ зростає.

Так, на Полтавщині цьогоріч зафіксували 16 випадків захворювання на сказ, а в Черкаській – 27, в Харківській й Кіровоградській – 24, Дніпропетровській – 21. Основним джерелом вірусу сказу в Україні є дика фауна. Найнебезпечнішою є червона лисиця, на яку припадає майже 38 % всіх випадків сказу серед тварин.

Нині в області зареєстровано 15 неблагополучних пунктів зі сказу, де захворіло 16 тварин (5 собак, 5 котів, 3 лисиці, 1 тварина з числа великої рогатої худоби та 1 – з числа дрібної рогатої худоби). З них 1 вже оздоровлено, а в 5 триває карантин.


Источник: kremen.today