Мінінфраструктури хоче розділити «Укрзалізницю» на три окремі компанії ➤ новость от Вісник Кременчука

Новости Кременчуга от 02.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Вісник Кременчука: Мінінфраструктури хоче розділити «Укрзалізницю» на три окремі компанії

Вісник Кременчука: Мінінфраструктури хоче розділити «Укрзалізницю» на три окремі компанії

Відповідний законопроект розробляється урядовцями спільно з парламентарями.

Міністр інфрастуктури України Владислав Криклій оголосив про плани розділити ПАТ “Укразализыця” на три окремі компанії. Відповідну заяву він зробив в інтерв’ю «Радіо Свобода», відповідаючи на питання щодо майбутнього керівництва УЗ.

«Тут фокус в тому, що фактично керівник «Укрзалізниці» апріорі не може залишатися один, тому що ми плануємо створювати три окремі компанії з «Укрзалізниці», – зазначив Криклій

За словами міністра, відповідний законопроект розробляється спільно з парламентарями. «Один оператор буде відповідати за доступ до інфраструктури. Тобто за всю мережу, за електрифікацію, займатися капітальними вкладеннями у підтримку, експлуатацію, розбудову мережі. Другий оператор буде займатися пасажирськими перевезеннями, які збиткові, проблемні. І там будемо ставити за «кіпіай», власне, мінімізувати ці збитки, максимально до нуля. І третій – це прибутковий, який буде генерувати прибутки для держави. Це вантажні перевезення», – пояснив Криклій.

«У будь-якому разі навіть чинному керівнику все одно доведеться обирати, куди він захоче піти, тому що це будуть три різні посади», – зазначив він.

Владислав Криклій також розповів, що на адміністративному кордоні з окупованим Кримом після облаштування пропускних пунктів “Чонгар” і “Каланчак” запустять легальні пасажирські перевезення.


Источник: vestnik.in.ua