На сипучих пісках Полтавщини зростає новий ліс ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 08.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: На сипучих пісках Полтавщини зростає новий ліс

2019-10-08t1Кременчуг Today: На сипучих пісках Полтавщини зростає новий ліс

На Полтавщині є унікальна арена сипучих пісків, яку заліснили лісівники ДП «Миргородський лісгосп».

Шишацьку арену сипучих пісків лісівникам вдалося заліснити не з першого разу.  Для зменшення пилових бур, вперше її заліснювати розпочали ще з 50-х років минулого століття невибагливою до грунтів і нестачі води сосною.

Кременчуг Today: На сипучих пісках Полтавщини зростає новий ліс

 – Перші спроби виявилися невдалими, бо на той час не існувало технологій заліснення таких специфічних територій. Температура на поверхні пісків сягає 60 С вище нуля. Наступна спроба була більш вдалою, соснові насадження висадили шляхом «шелюгування» на площі 3 тисячі га – розповідає лісничий Шишацького лісництва Віктор Руденок. – Проте уже в 2005 році внаслідок пожежі було знищено близько 500 гектарів лісу на території двох лісництв. Відновити насадження вдалося за два роки та ще доповнювалися декілька років. Змінивши схему посадки, зробивши відстань між деревами більшою – 2,5 на 0,7 метра у рядах, що дає кращий доступ поживних речовин до сіянців.

 Цього разу механічні споруди встановлювати не довелося, бо спиляні після пожежі пеньки виконували свою захисну роль. Також спеціалісти розбили протипожежні розриви та висадили білу акацію як своєрідний протипожежний бар’єр. Поки що рослини мають висоту від двох до семи метрів.

Кременчуг Today: На сипучих пісках Полтавщини зростає новий ліс


Источник: kremen.today