Пішов з життя Почесний громадянин Кременчука і космоса ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 11.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: Пішов з життя Почесний громадянин Кременчука і космоса

2019-10-11SpacerКременчуг Today: Пішов з життя Почесний громадянин Кременчука і космоса

У віці 85 років помер радянський космонавт, почесний громадянин Кременчука, Олексій ЛЕОНОВ.

Він був першою людиною, яка вийшла у відкритий космос.

«Олексій Архипович помер в госпіталі імені Бурденка після тривалої хвороби», — повідомила ТАСС помічниця космонавта Наталя Філімонова.

У 1953-1955 роках Олексій Леонов навчався в Кременчуцькій військовій авіаційній школі початкового навчання льотчиків (теперішній Кременчуцький льотний коледж Харківського університету внутрішніх справ). В нашому ж місті побрався з корінною кременчужанкою.

У 1960 році Леонов був зарахований до першого загону радянських космонавтів.

18 березня 1965 року з космодрому Байконур стартував космічний корабель Схід-2 з екіпажем у складі Павла Бєляєва та Олексія Леонова. Тоді космонавт першим у світі покинув шлюзову камеру корабля. У відкритому космічному просторі він провів 12 хвилин 9 секунд. Під час виходу проявив виключну мужність у нестандартній ситуації, коли набухлий космічний скафандр заважав поверненню космонавта до корабля. Ввійти до шлюзу Леонову вдалося лише після стравлювання надлишкового тиску скафандра.

Перед приземленням відмовила автоматична система орієнтації. Беляєв вручну зорієнтував корабель і увімкнув гальмовий двигун. Як результат «Восход» здійснив посадку у глухій тайзі — 180 км північніше Пермі. Дві ночі космонавти провели у дикому лісі на морозі. Лише на третій день до них змогли дістатись рятівники на лижах, які були вимушені рубати ліс у місці посадки корабля, для розчищування майданчика для гелікоптера.

У 1967 році Леонов входив до складу радянських космонавтів, що готувались до польоту на Місяць.

Вдруге Леонов полетів у космос у 1975 році як командир космічного корабля Союз-19. Тривалість польоту склала 5 діб 22 години 30 хвилин 51 секунду. Під час польоту було проведене перше в світі стикування кораблів двох різних країн (СРСР і США) за програмою “Аполлон”.

Двічі герой Радянського Союзу.

Олексій Леонов отримав визнання і як художник. Із 1965 року разом з художником-фантастом Андрієм Соколовим він створював поштові марки, живопис та графічні роботи на космічну тематику. Іменем знаменитого космонавта названа одна з центральних вулиць Кременчука.


Источник: kremen.today