Стало відомо, до якого грипу готуватися кременчужанам ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 02.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: Стало відомо, до якого грипу готуватися кременчужанам

2019-10-01SpacerКременчуг Today: Стало відомо, до якого грипу готуватися кременчужанам

Лікар-епідеміолог, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр» Андрій БАЙБАРЗА розповів про штами вірусу грипу, які очікуються в цьому сезоні.

За його словам цієї зими прогнозується два штами вірусу грипу А – А (H1N1) – Брісбен і A (H3N2) – Канзас. У далекому 1918-му році А (H1N1) став причиною пандемії так званої «іспанки», а в 2009-му отримав назву «свинячий грип». Очікуються також ще два штами вірусу В – Колорадо і Фукет.

Щодо ризику смертельних випадків захворювання, пан Байбарза зазначив наступне:

– Смертельні випадки можливі як під час епідемій грипу, так і під час сезонних підйомів захворювання. У минулому сезоні в області зареєстровано два летальні випадки, в інші роки вмирало і до 10 чоловік. Всі вони не були щеплені від грипу. Це, як правило, пацієнти з груп ризику, з хронічними захворюваннями.

Фахівець зауважив, що до груп ризику належать діти до 4 років (вони найбільш уразливі до грипу) і люди «за 60» з хронічними недугами, перш за все – з хворобами легень. До груп ризику належать всі підопічні інтернатів – діти і дорослі, а також вагітні. Під час пандемії 2009 року в Україні була висока смертність вагітних і породіль. Ще одна група ризику – медпрацівники. Помічено, що, на жаль, прищеплюються вони не всі.


Источник: kremen.today