Суд стягнув із Жеваго 1,5 мільярди на користь Нацбанку ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 03.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: Суд стягнув із Жеваго 1,5 мільярди на користь Нацбанку

2019-10-03DiduhКременчуг Today: Суд стягнув із Жеваго 1,5 мільярди на користь Нацбанку

Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня ухвалив рішення щодо стягнення з екс-власника банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго 1,539 млрд гривень на користь Нацбанку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Водночас, зазначають в НБУ, суд відмовив Жеваго у зустрічному позові про визнання недійсним договору поруки, який було укладено з Нацбанком.

“У 2015 році Жеваго, який на той момент був власником банку “Фінанси та Кредит”, уклав з НБУ договір поруки про погашення кредитів рефінансування за рядом кредитних договорів, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед НБУ”, – йдеться у повідомленні.

“Оскільки Жеваго продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, у грудні 2015 року НБУ звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку”, – повідомляє прес-служба.

У Нацбанк зазначають, що судовий процес тягнувся майже 3,5 роки, оскільки опонент використовував усі можливості для затягування процесу.

“Після того, як рішення суду набере законної сили, Нацбанк вживатиме всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку”, – заявили в прес-службі.

Як зазначається, на сьогодні загальний обсяг заборгованості банку “Фінанси та Кредит” перед НБУ за усіма кредитами рефінансування становить 6,75 млрд гривень.

Як повідомляв КременчукToday, 27 вересня Жеваго заочно вручили підозру у вчиненні кримінального злочину.

Читайте також:

Директора КрАЗу можуть посадити на вісім років за борги перед армією. Жеваго пропетляє?

Жеваго зливає ворогам інформацію про пересування української військової техніки

Рейтинг компании Жеваго снижен из-за подозрений в отмывании денег

Жеваго – киллер №1 на Полтавщине


Источник: kremen.today