В обласному центрі вимагають пам’ятник шведському королю ➤ новость от Кременчуг Today

Новости Кременчуга от 25.10.2019 на сайте ➤ Novosti-Kremenchuga.top

Кременчуг Тудей: В обласному центрі вимагають пам’ятник шведському королю

2019-10-25SpacerКременчуг Today: В обласному центрі вимагають пам’ятник шведському королю

На сайті Полтавської міськради з’явилася електронна петиція до міської влади “Встановлення пам’ятника королю Швеції Карлу ХІІ (для підвищення туристичної привабливості Полтави)”.

Автор петиції Олег Дубина зазначає, що Полтава відома всьому світу завдяки Полтавській битві 1709 року, яка відбулася під час Великої Північної війни між арміями шведського короля Карла XII та московського царя Петра I.

У місті є численні пам’ятники, які встановлені Російською імперією своїм полеглим воїнам, а також Петру І. Окрім того, є й пам’ятник загиблим козакам, встановлений у 1994 році. І хоча на історичному полі Полтавської битви встановлено два пам’ятники шведським воїнам, однак і досі в історичному місці немає пам’ятника одній з головних дійових осіб битви – королю Шведської імперії (1697—1718) та Гетьманської України (1708—1718) Карлу XII.

Пропоную знайти спонсорів та встановити пам’ятник або в одній з історичних частин міста, або на полі Полтавської битви. Пам’ятник Карлу ХІІ має покращити туристичну привабливість Полтави передусім серед туристів зі Скандинавії та інших країн світу, – написав автор петиції.

Для розгляду міськрадою петиція має набрати 250 голосів, передає DepoПолтава. До кінця голосування залишилося 53 дні.


Источник: kremen.today